APC Easy UPS SRV 240V RM Battery Pack for 6&10kVA Rack, Extended Runtime model
Cod produs: SRV240RLBP-9A
Descriere
APC Easy UPS On-Line SRV Battery Pack (6/10kVA) for Extended Runtime Model 240V, 2160VAh, rackmount with kit, 3U
Documente
Specificatii
| Application | |
| Suitable for EX-applications | No |
| Suitable for rapid charger | No |
| Measurements | |
| Length | 606 mm |
| Width | 438 mm |
| Size indication | Block |
| Diameter | 0 mm |
| Weight | 60000 g |
| Height including pole | 133 mm |
| Other | |
| Other indications | Other |
| IEC indication | Other |
| Material | |
| Plastic housing | No |
| Model/type | |
| Model | Other |
| Number of cells | 20 |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature | 0 °C |
| Performance | |
| Capacity | 9000 mAh |
| Electrical | |
| Nominal voltage | 240 V |
| Options | |
| Battery pack | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 126,15 dm3 |
| weight | 70 kg |
| length | 58 cm |
| width | 87 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304343356 |