Descriere
APC Easy UPS SRV RM 10000VA 230V ,with RailKit, External Battery Pack
Documente
Specificatii
| Options | |
| Potential free switch contact | Yes |
| Auto shut down function | Yes |
| Modular | No |
| SNMP | Yes |
| Electrical | |
| Input voltage | 110 V |
| Output power factor | 1 |
| Max. voltage distortion output (linear load) | 1 % |
| Output apparent power | 10000 VA |
| Number of phases primary | 1 |
| Number of phases secondary | 1 |
| Voltage type | AC |
| Output voltage | 220 V |
| Connection | |
| Number of output connections C19 | 0 |
| Number of output connections C13 | 0 |
| Number of output connections with protective contact CEE 7/3 (type F) | 0 |
| USB interface | Yes |
| Input connection | Fixed connection |
| Number of output connections fixed connection | 1 |
| Number of output connections French standard (Type E) | 0 |
| Application | |
| Suitable for network-management | Yes |
| Performance | |
| Efficiency in eco-mode | 98 % |
| Overall efficiency | 94 % |
| Output effective power | 10000 W |
| Communication | |
| With communication interface RS-232 | No |
| Measurements | |
| Height | 173 mm |
| Width | 438 mm |
| Weight | 68 kg |
| Depth | 615 mm |
| Other | |
| Primary frequency | 40 Hz |
| Secondary frequency | 50 Hz |
| Bridging time full load | 3 min |
| USV- technology | Online |
| Model/type | |
| Construction type | 482.6 mm (19 inch) device |
| Package 1 | |
| volume | 243,276 dm3 |
| weight | 79 kg |
| length | 60 cm |
| width | 83,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304346197 |