Descriere
APC NetShelter 18U Wallmount Rack Enclosure Cabinet Side Mount UPS Depth
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With glazed door | Yes |
| Model | Other |
| With earthing | Yes |
| With front door | Yes |
| With roof plate | Yes |
| With base | No |
| Type of ventilation | Passive |
| Number of doors | 2 |
| With sidewall | Yes |
| Type of profile rail | None |
| With rear door | Yes |
| With vertical cable management | Yes |
| Rear door locking system | 1-point |
| Front door locking system | 1-point |
| Measurements | |
| Modular spacing | Other |
| Height | 889 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1037 mm |
| Number of height units | 18 |
| Operating conditions | |
| Max. load capacity | 158 kg |
| Colour | |
| RAL-number | 9005 |
| Colour | Black |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP2X |
| Degree of protection (NEMA) | Other |
| Mounting/installation | |
| Demountable | No |
| Mounting level | Front and rear |
| Material | |
| Surface finishing | Powder coating |
| Material | Steel |
| Material rear door | Steel |
| Material front door | Steel |
| Package 1 | |
| volume | 1200540 cm3 |
| weight | 104 kg |
| length | 85 cm |
| width | 132 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304632658 |