APC NetShelter Rack PDU Advanced, Switched, 34.6kW, 3PH, 415V, 60A, 560P6, 42 Outlet
Cod produs: APDU11450SW
Descriere
Unitatile PDU pentru rack APC NetShelter Advanced (seria 11K) ofera o distributie fiabila a energiei catre echipamentele IT din rackurile de servere si/sau de retelistica. Prizele comutate permit pornirea sau oprirea prizelor de la distanta. Contorizarea energiei la nivel de PDU asigura vizibilitatea energiei si notificarea unei potentiale suprasarcini. Prizele combinate 4 in 1, care pot fi utilizate ca prize C13, C19, C15 sau C21, ofera o flexibilitate de implementare de neegalat. Densitatea maxima a prizelor cu 42 de prize intr-un factor de forma lat de 5,6 cm (2,2 in) permite utilizarea mai multor echipamente in rack. Prizele de pe unitatile PDU sunt codificate cromatic si etichetate in functie de disjunctor. Schimbati direct NMC3 pentru a minimiza perioada de nefunctionare in cazul putin probabil al unui eveniment de alimentare NMC. Unitatea PDU pentru rack se integreaza cu EcoStruxure IT prin intermediul unui NMC3 si poate fi accesata si configurata prin web, SNMP si interfata cu linie de comanda (CLI). Un cablu de intrare de 3 metri (10 picioare) faciliteaza accesul unitatii PDU la sursa de alimentare. Evaluat pentru a functiona la pana la 60 °C (140 °F) la sarcina maxima, asigura fiabilitate si disponibilitate chiar si in implementarile de inalta densitate de astazi. Portul Ethernet/retea de un gigabit (10/100/1000) imbunatateste si standardizeaza conectivitatea in retea. Doua porturi de legatura sunt disponibile pentru a conecta in cascada pana la 32 de unitati PDU, cu o functie de partajare a porturilor de retea (NPS) pentru a permite partajarea energiei intre unitatile PDU pentru rack din grupul de conectare in cascada. Urmariti sau facturati consumul de energie cu incredere, cu o precizie de contorizare de 1 %. Doua porturi pentru senzori de mediu permit conectarea senzorilor optionali (comercializati separat). Pentru implementarea centrelor de date in mai multe regiuni, aceste unitati PDU detin urmatoarele certificari UL, CE, CSA, UKCA, Nemiko, PSE, KC, China RoHS, RCM si CMIM. Cablul de alimentare de intrare al acestui model este IEC-309 60 A 3P+N+PE si are 21 de prize combinate C13, C15, C19, C21 si 21 de prize C13, C15.
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With meter | Yes |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 21 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 0 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | Yes |
| With fuse | No |
| Number of C13 socket outlets | 21 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | 12 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 3 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 1826 mm |
| Length | 75 mm |
| Width | 55 mm |
| Mounting size | 0 mm |
| Depth | 75 mm |
| Number of height units | 0 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Vertical |
| With mounting material | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | 3 |
| Overvoltage category | 1 |
| Supply voltage | 415 V |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Electrical connection | Other |
| Control function | Yes |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | No |
| Switchable | No |
| SNMP | Yes |
| Communication | |
| Interface ethernet | No |
| Package 1 | |
| volume | 72972,24 cm3 |
| weight | 19 kg |
| length | 26,2 cm |
| width | 13,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304752806 |