APC NetShelter Rack PDU Advanced, Switched Metered Outlet, 34.6kW, 3PH, 415V, 60A, 560P6, 42 Outlet
Cod produs: APDU10450SM
Descriere
APC NetShelter Rack PDU Advanced, Switched Metered Outlet, 3Phase, 43.5kW 400V 63A or 34.6kW 415V 60A, 42 Outlets, IEC309
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With meter | Yes |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 21 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 0 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | Yes |
| With fuse | No |
| Number of C13 socket outlets | 21 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | 12 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 1.8 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 1826 mm |
| Length | 75 mm |
| Width | 55 mm |
| Mounting size | 0 mm |
| Depth | 75 mm |
| Number of height units | 0 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Vertical |
| With mounting material | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | 3 |
| Overvoltage category | - |
| Supply voltage | 415 V |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Electrical connection | Other |
| Control function | Yes |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | No |
| Switchable | Yes |
| SNMP | Yes |
| Communication | |
| Interface ethernet | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 68476,32 cm3 |
| weight | 15,7 kg |
| length | 26,2 cm |
| width | 13,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304439752 |