Descriere
CartuČ™ de baterie de schimb APC #43
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Model/type | |
| Connector | Other |
| Model | Other |
| Type | Other |
| Protection | |
| Fire resistance according to UL94 | Other |
| Application | |
| Suitable for UPS | Yes |
| Suitable for various applications | No |
| Application | Other |
| Suitable for battery charger unit | No |
| Suitable for telecom | No |
| Measurements | |
| Height including pole | 76 mm |
| Number of cycles to a depth of discharge of 60 % | 0 |
| Number of cycles to a depth of discharge of 80 % | 0 |
| Length | 533 mm |
| Width | 216 mm |
| Weight | 190.9 kg |
| Number of cycles to a depth of discharge of 50 % | 0 |
| Number of cycles to a depth of discharge of 100 % | 0 |
| Approval/certification | |
| Eurobat certified lifetime | No |
| Other | |
| Lifetime at 20 °C | 0 yr |
| Peukert constant | 0 |
| Connection | |
| Front connection | No |
| Electrical | |
| Capacity 20h | 10 Ah |
| Cold crank amps according to SAE | 0 A |
| Cold crank amps according to EN | 0 A |
| Nominal voltage | 96 V |
| Capacity 15h | 10 Ah |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature | 0 °C |
| Package 1 | |
| volume | 69293,568 cm3 |
| weight | 20,45 kg |
| length | 39,4 cm |
| width | 76,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304218463 |
| Package 2 | |
| volume | 768000 cm3 |
| weight | 257,16 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | PF |