APC Smart-UPS Ultra, 3000VA 230V 1U, with Lithium-Ion Battery, with Network Management Card Embedded
Cod produs: SRTL3KRM1UINC
Descriere
APC Smart-UPS Ultra On-Line, 3000VA, Lithium-ion, Rack/Tower 1U, 230V, 3x C13, 2x C19 IEC outlets, Network Card, Extended runtime, W/rail kit
Documente
Specificatii
| Options | |
| Potential free switch contact | No |
| Auto shut down function | No |
| Modular | No |
| SNMP | Yes |
| Electrical | |
| Input voltage | 230 V |
| Output power factor | 1 |
| Max. voltage distortion output (linear load) | 0 % |
| Output apparent power | 3000 VA |
| Number of phases primary | 1 |
| Number of phases secondary | 1 |
| Voltage type | AC |
| Output voltage | 230 V |
| Connection | |
| Number of output connections C19 | 0 |
| Number of output connections C13 | 0 |
| Number of output connections with protective contact CEE 7/3 (type F) | 0 |
| USB interface | Yes |
| Input connection | Other |
| Number of output connections fixed connection | 0 |
| Number of output connections French standard (Type E) | 0 |
| Application | |
| Suitable for network-management | Yes |
| Performance | |
| Efficiency in eco-mode | 94 % |
| Overall efficiency | 96 % |
| Output effective power | 3000 W |
| Communication | |
| With communication interface RS-232 | Yes |
| Measurements | |
| Height | 43 mm |
| Width | 432 mm |
| Weight | 15.9 kg |
| Depth | 560 mm |
| Other | |
| Primary frequency | 50 Hz |
| Secondary frequency | 50 Hz |
| Bridging time full load | 0 min |
| USV- technology | Online |
| Model/type | |
| Construction type | Freestanding model |
| Package 1 | |
| volume | 119789,088 cm3 |
| weight | 24,2 kg |
| length | 76,4 cm |
| width | 56,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304573562 |