Descriere
APC Smart-UPS XL Battery Pack 48V, rackmount, 3U
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Declaratie de conformitate
Alte surse
Specificatii
| Application | |
| Suitable for EX-applications | No |
| Suitable for rapid charger | No |
| Measurements | |
| Length | 660 mm |
| Width | 483 mm |
| Size indication | Other |
| Diameter | 0 mm |
| Weight | 90910 g |
| Height including pole | 133 mm |
| Other | |
| Other indications | Other |
| IEC indication | Other |
| Material | |
| Plastic housing | Yes |
| Model/type | |
| Model | Other |
| Number of cells | 16 |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature | 0 °C |
| Performance | |
| Capacity | 1728000 mAh |
| Electrical | |
| Nominal voltage | 48 V |
| Options | |
| Battery pack | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 167384 cm3 |
| weight | 72 kg |
| length | 98 cm |
| width | 61 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304238591 |
| Package 2 | |
| volume | 1548000 cm3 |
| weight | 574,792 kg |
| length | 120 cm |
| width | 100 cm |
| qmax | 8 |
| qmin | 8 |
| um | PF |