Easy PDU,2G, Metered-by-Outlet with Switching, ZeroU, 11kW, 230V, (18) C13 & (6) C19
Cod produs: EPDU2216SMBO
Descriere
APC Easy Switched Metered Outlet Rack PDU, 0U, 3 Phase, 11kW, 230V, 16A, 18 C13 and 6 C19 outlets, IEC60309 3P+N+PE inlet
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With meter | Yes |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 6 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 0 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | Yes |
| With fuse | No |
| Number of C13 socket outlets | 18 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | - |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 3 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 1800 mm |
| Length | 56 mm |
| Width | 55 mm |
| Mounting size | - |
| Depth | 56 mm |
| Number of height units | - |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Vertical |
| With mounting material | Yes |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Electrical connection | Other |
| Control function | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | - |
| Overvoltage category | - |
| Supply voltage | 400 V |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | Yes |
| Switchable | Yes |
| SNMP | Yes |
| Communication | |
| Interface ethernet | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 51460,5 cm3 |
| weight | 8,29 kg |
| length | 13 cm |
| width | 19,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304733461 |