Easy Rack 600mm/48U/1000mm , with Roof, castors,feet and 4 Brackets, No Side panels,Bottom, black
Cod produs: ER6800
Descriere
APC Easy Rack, 48U, Black, With Roof, Castors, Feet, 4 Brackets, No Side Panels, 2258H x 600W x 1000D mm
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With glazed door | No |
| Model | With permanent frame |
| With earthing | Yes |
| With front door | Yes |
| With roof plate | Yes |
| With base | No |
| Type of ventilation | Passive |
| Number of doors | 2 |
| Type of profile rail | None |
| With sidewall | No |
| With rear door | Yes |
| With vertical cable management | No |
| Rear door locking system | 2-point |
| Front door locking system | 2-point |
| Measurements | |
| Modular spacing | 482.6 mm (19 inch) |
| Height | 225.8 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 100 mm |
| Number of height units | 48 |
| Operating conditions | |
| Max. load capacity | 1200 kg |
| Colour | |
| RAL-number | 9005 |
| Colour | Black |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Degree of protection (NEMA) | 1 |
| Mounting/installation | |
| Demountable | No |
| Mounting level | None |
| Material | |
| Surface finishing | Powder coating |
| Material | Steel |
| Material rear door | Steel |
| Material front door | Steel |
| Package 1 | |
| volume | 1,631 m3 |
| weight | 92 kg |
| length | 105 cm |
| width | 65 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304433309 |