Descriere
Cordon de alimentare, de la C13 la C20, 2,0 m
Documente
Fisa tehnica
Specificatii
| Measurements | |
| Length | 2 m |
| Outer diameter approximate | 0 mm |
| Material | |
| Material outer sheath | None |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Colour | |
| Colour outer sheath | Black |
| Protection | |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Acidity | None |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Smoke production | None |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Class | None |
| Oil resistant according to EN IEC 60811-404 | Yes |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Flaming droplets/particles | None |
| Electrical | |
| Nominal voltage | 240 V |
| Nominal current | 10 A |
| Model/type | |
| Number of cores | 1 |
| With protective conductor | No |
| Spiralized cable | No |
| With cord switch | No |
| Connection | |
| Connection 1 | Other |
| Connection 2 | Other |
| Nominal cross section conductor | 0 mm² |
| System-oriented connector system | Yes |
| Operating conditions | |
| Temperature resistance | 90 °C |
| Package 1 | |
| volume | 2940,3 cm3 |
| weight | 467 g |
| length | 30 cm |
| width | 9,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304198734 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 2,288 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | CT |
| gtin | 20731304198738 |
| Package 3 | |
| volume | 432000 cm3 |
| weight | 30,304 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 32 |
| qmin | 32 |
| um | PF |