Descriere
Power Cord, C19 to C14, 2.0m
Documente
Fisa tehnica
Altele
Specificatii
| Measurements | |
| Length | 2 m |
| Outer diameter approximate | 0 mm |
| Material | |
| Material outer sheath | None |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Colour | |
| Colour outer sheath | Black |
| Electrical | |
| Nominal voltage | 240 V |
| Nominal current | 10 A |
| Model/type | |
| Number of cores | 1 |
| With protective conductor | No |
| Spiralized cable | No |
| With cord switch | No |
| Protection | |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Acidity | None |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Smoke production | None |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Class | None |
| Oil resistant according to EN IEC 60811-404 | Yes |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Reaction-to-fire according to EN 13501-6: Flaming droplets/particles | None |
| Connection | |
| Connection 1 | Other |
| Connection 2 | Other |
| Nominal cross section conductor | 0 mm² |
| System-oriented connector system | Yes |
| Operating conditions | |
| Temperature resistance | 90 °C |
| Package 1 | |
| volume | 3173,22 cm3 |
| weight | 0,359 kg |
| length | 10,2 cm |
| width | 10,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304198772 |
| Package 2 | |
| volume | 41724,25 cm3 |
| weight | 4,3 kg |
| length | 53 cm |
| width | 33,5 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | CT |
| gtin | 10731304198779 |
| Package 3 | |
| volume | 1727880 cm3 |
| weight | 4,3 kg |
| length | 120 cm |
| width | 100 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | PF |