Descriere
Comutatorul de transfer automat (ATS) APC NetShelter Rack AP4423A este a cincea generatie de comutatoare de inalta disponibilitate, care ofera un control mai mare asupra echipamentelor IT, de la cloud la edge. Cu fiabilitate, agilitate si manevrabilitate de top in industrie, APC NetShelter Rack ATS ofera alimentare redundanta pentru echipamentele cu un singur cablu de alimentare din rackul IT. AP4423A este un ATS de rack 1U monofazat cu un curent nominal de 16 A, o tensiune nominala de 230 V si o capacitate de incarcare de 3700 VA. Este dotat cu 2 prize de intrare IEC C20 si 8 prize de iesire IEC C13, 1 priza de iesire IEC C19. Acesta a fost modernizat cu APC NMC3 si diverse progrese tehnice pentru partajarea porturilor de retea, monitorizarea mediului si securitate imbunatatita. Are 2 ani de garantie standard si 5 ani de garantie extinsa pentru liniste sufleteasca si utilizare pentru anii urmatori. Utilizatorii pot accesa si configura Rack ATS prin interfata web securizata, SNMP, CLI si sunt complet compatibile cu EcoStruxure IT.
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | No |
| With meter | No |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 1 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 8 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | No |
| With fuse | Yes |
| Number of C13 socket outlets | 8 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 2.4 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 44 mm |
| Length | 236 mm |
| Width | 432 mm |
| Mounting size | 0 mm |
| Depth | 236 mm |
| Number of height units | 1 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal |
| With mounting material | Yes |
| Connection | |
| Type of electric connection | C20 |
| Electrical connection | Connection cable with plug |
| Control function | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | 1 |
| Overvoltage category | 1 |
| Supply voltage | 230 V |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | No |
| Switchable | Yes |
| SNMP | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 25560 cm3 |
| weight | 5,492 kg |
| length | 60 cm |
| width | 35,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304432449 |
| Package 2 | |
| volume | 1209600 cm3 |
| weight | 233 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | PF |