Descriere
Unitatile PDU de rack cu contorizare APC ofera o distributie solida a energiei si masoara, afiseaza si inregistreaza in mod activ volti, amperi, putere reala (kW) si energie (kWh). Aceasta unitate PDU trifazata ofera afisaj LCD, monitorizare la distanta in timp real si alarme definite de utilizator pentru a ajuta la prevenirea supraincarcarii circuitelor care pot cauza pierderi accidentale de energie pentru echipamentele critice. Raportarea istorica permite utilizatorilor sa contorizeze consumul de energie al clientilor, sa optimizeze utilizarea energiei si sa planifice capacitatea. Aceasta unitate PDU zeroU poate functiona la temperaturi de pana la 60 de grade Celsius si poate fi accesata, configurata si gestionata de la distanta prin EcoStruxure IT, Web, SNMP si interfata cu linie de comanda. Alimentarea este furnizata unitatii PDU printr-o fisa IEC 309 3P+N+PE cu un cablu de 1,8 m, in timp ce alimentarea iese la 230 volti prin (30) prize C13 si (12) prize C19 cu blocare. Se integreaza cu EcoStruxure IT, iar conectarea in cascada este acceptata pentru monitorizarea a pana la 4 unitati PDU de la o singura adresa IP, precum si un port USB local pentru actualizari usoare de firmware la nivel local. Aceasta unitate este insotita de un profil ecologic al produsului verificat, inclusiv amprenta de carbon, emisiile din domeniul de aplicare 3 si instructiunile privind sfarsitul duratei de viata.
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With meter | Yes |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 12 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 30 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | Yes |
| With fuse | Yes |
| Number of C13 socket outlets | 30 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | - |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 1.8 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 1829 mm |
| Length | - |
| Width | 56 mm |
| Mounting size | - |
| Depth | 51 mm |
| Number of height units | 0 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Vertical |
| With mounting material | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | - |
| Overvoltage category | - |
| Supply voltage | 400 V |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Electrical connection | Connection cable with plug |
| Control function | Yes |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | No |
| SNMP | Yes |
| Switchable | Yes |
| Communication | |
| Interface ethernet | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 37162,4 cm3 |
| weight | 9,5 kg |
| length | 206 cm |
| width | 16,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304289937 |
| Package 2 | |
| volume | 557520 cm3 |
| weight | 66 kg |
| length | 202 cm |
| width | 120 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | PF |