Descriere
PDU-urile APC Switched Rack oferă control de la distanță al PDU-urilor, în timp ce măsoară, afișează și înregistrează activ amperajul pentru o mai bună echilibrare a încărcării. Această unitate PDU cu comutare la nivel de priză care se montează în rack, este ideală pentru monitorizare de la distanță, reporniri, secvențiere a pornirii și programarea sarcinilor de alimentare. Măsurarea activă și alarmele definite de utilizator ajută la planificarea capacității și la prevenirea supraîncărcărilor circuitelor care pot cauza pierderi accidentale de energie la echipamentele critice. Poate funcționa la temperaturi de până la 60 de grade Celsius, iar amprenta de 0U eliberează spațiu valoros în rack. PDU-ul este alimentat la 200-230 volți prin intermediul unui ștecher IEC 320 C20 cu un cablu de 2,5 m (8,2 ft), în timp ce ieșirea la 208-230 volți este furnizată prin (8) prize C13. Se integrează cu EcoStruxure IT prin NMC3 și poate fi accesat, configurat și gestionat de la distanță prin Web, SNMP și interfața liniei de comandă. Această unitate este dotată cu un profil de mediu al produsului verificat, inclusiv amprenta de carbon, emisiile de domeniul 3 și instrucțiunile de sfârșit de viață.
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With display | Yes |
| With meter | No |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with earth pin | 0 |
| Ampere meter | Yes |
| Number of C19 socket outlets | 0 |
| Number of socket outlets with protective contact CEE 7/3 (type F) | 8 |
| Number of socket outlets British Standard BS 1363 | 0 |
| With LED indication | Yes |
| With fuse | Yes |
| Number of C13 socket outlets | 8 |
| Number of C20 socket outlets | 0 |
| Number of miniature circuit breakers (MCB) | - |
| Number of socket outlets Swiss standard type 25 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 23 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 15 | 0 |
| Number of socket outlets Swiss standard type 13 | 0 |
| Measurements | |
| Cable length | 2.4 m |
| Mounting dimension (standardised) | Other |
| Height | 44 mm |
| Length | - |
| Width | 445 mm |
| Mounting size | - |
| Depth | 108 mm |
| Number of height units | 1 |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal |
| With mounting material | Yes |
| Connection | |
| Type of electric connection | Other |
| Electrical connection | Connection cable with plug |
| Control function | Yes |
| Electrical | |
| Number of phases | - |
| Overvoltage category | - |
| Supply voltage | 230 V |
| Other | |
| Evaluation | Other |
| Colour | |
| Colour | Black |
| Options | |
| Mains filter | No |
| Temperature measurement | No |
| Switchable | Yes |
| SNMP | No |
| Communication | |
| Interface ethernet | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 11284,7 cm3 |
| weight | 3,45 kg |
| length | 47 cm |
| width | 34,3 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 731304331629 |