Descriere
Unica System+, 1x Doza de montaj XS din plastic, 2 module
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Altele
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Options | |
| Couplable | No |
| Housing feed-through by seal membrane | Yes |
| Housing feed-through by nozzle | No |
| Housing feed-through by step membrane | No |
| Pipe locking optional | No |
| Clamp position fixed | - |
| Air tight | Yes |
| Sealable | No |
| Pipe locking | - |
| Housing feed-through by break-out opening | Yes |
| Provided with revolving ring | No |
| Model/type | |
| Equipped with | None |
| Model | Single |
| With screening | No |
| Transparent cover | - |
| Number of included spouts | - |
| Cover model | - |
| Construction type | Device connection box (round/square) |
| Number of poles of the clamp | 0 |
| Shape | Round |
| With screws | Yes |
| With nail lugs | No |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Measurements | |
| Diameter | 67 mm |
| Suitable for cable diameter | 16 mm |
| For tube diameter | 20 mm |
| Inner depth | - |
| Length | 71 mm |
| Width | 71 mm |
| Depth | 47 mm |
| Suitable for wall/board thickness | - |
| Connection | |
| Inlet from the rear | No |
| Number of inlets | 4 |
| Max. conductor cross section | - |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Circuit integrity | - |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Colour | |
| Colour | White |
| Mounting/installation | |
| Mounting switching equipment | Screwing |
| Luminaire hook mounting | No |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Application | |
| Special application | None |
| Other | |
| Cover attachment | - |
| For number of device inserts | - |
| Nozzle | None |
| Package 1 | |
| volume | 220,5 cm3 |
| weight | 26 g |
| length | 7 cm |
| width | 7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480492211 |
| Package 2 | |
| volume | 15225 cm3 |
| weight | 1,224 kg |
| length | 29 cm |
| width | 25 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | BX |
| gtin | 13606480492218 |
| Package 3 | |
| volume | 1008000 cm3 |
| weight | 70,752 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 1920 |
| qmin | 1920 |
| um | PF |