Descriere
Modul I/O Analogice M340 - 4 Intrari - 2 Iesiri - Nivel Ridicat
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Input, thermocouple | No |
| Input signal, configurable | Yes |
| Type of electric connection | Plug-in connection |
| Input, resistor | No |
| Input, resistance thermometer | No |
| Input, current | Yes |
| Output signal configurable | Yes |
| Output, current | Yes |
| Number of analogue outputs | 2 |
| Number of analogue inputs | 4 |
| Options | |
| Analogue inputs configurable | Yes |
| Analogue outputs configurable | No |
| Output, voltage | Yes |
| Approval/certification | |
| SIL according to IEC 61508 | None |
| Setting/control | |
| Input, voltage | Yes |
| Other | |
| Appendant operation agent (Ex ia) | Yes |
| Appendant operation agent (Ex ib) | Yes |
| Resolution of the analogue outputs | 12 bit |
| Resolution of the analogue inputs | 14 bit |
| Performance | |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| Measurements | |
| Height | 100 mm |
| Width | 32 mm |
| Depth | 150 mm |
| Application | |
| Suitable for safety functions | Yes |
| Protection | |
| Explosion safety category for dust | Other |
| Explosion safety category for gas | Other |
| Package 1 | |
| volume | 701,8 cm3 |
| weight | 172 g |
| length | 11,6 cm |
| width | 11 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3595863966268 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 2,882 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 15 |
| qmin | 15 |
| um | CT |
| gtin | 23595863966262 |