Descriere
Acest produs Acti9 iARC este un comutator de detectie a arcului electric. Este un 1P+N cu 1 pol protejat si 25A in curent nominal. Capacitatea nominala de rupere si de rupere (Im) este de 500A si o capacitate de construire si de rupere a unui stalp (Im1) este de 500A. Curentul nominal de scurtcircuit conditionat (Inc) este 10000A, iar (Inc1) pentru un pol este 10000A, conform EN/IEC 62606. Cei 2 indicatori unici VisiTrip reduc timpul de interventie prin indicarea circuitului defect si identificarea rapida a tipului de implicit. Are o anduranta electrica de pana la 10000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea nominala de izolatie Ui este de 250VAC. Produsul poate fi fixat cu clipsuri pe o sina DIN. Latimea sa este de 4 pasi de 9mm. Gradul de poluare este 2. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 36mm x (H) 91mm x (D) 73mm. Are un grad de protectie IP20 (conform standardului IEC/EN 60529) si devine IP40 o data in carcasa modulara. Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 62606.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 230 V |
| Rated switch current | 25 A |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 2 |
| Suitable for max. current main contact unit | 25 A |
| Voltage type for actuating | AC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 0 |
| Additional equipment | Fire protection switch |
| Other | |
| Device fitting | Earth leakage circuit breaker and miniature circuit breaker (MCB) |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 2 |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 436,05 cm3 |
| weight | 234 g |
| length | 11,4 cm |
| width | 8,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481906137 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 5,905 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 24 |
| qmin | 24 |
| um | CT |
| gtin | 43606481906135 |