Descriere
Acest produs Acti9 iCV40 este un intrerupator modular de curent rezidual cu protectie la supracurent (RCBO). Este un disjunctor 3P+N cu 3 poli protejati, in curent nominal de 16 A si in curba de declansare C. Clasa de protectie pentru scurgeri la pamant este de tip A, cu o sensibilitate de 30 mA. Temporizarea protectiei pentru scurgeri la pamant este instantanee. Capacitatea nominala de rupere la scurtcircuit Icn este de pana la 6000A in conformitate cu standardul EN / IEC 61009-2-1. Acest produs protejeaza impotriva scurtcircuitelor, suprasarcinii cablurilor, socurilor electrice prin contact indirect si pericolelor de incendii. Cei 2 indicatori unici Visitrip reduc timpul de interventie prin indicarea circuitului defect si identificarea rapida a tipului de defect. Banda sa verde Visisafe garanteaza deschiderea fizica a contactelor pentru a permite intretinerea in aval. Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 61009-2-1. Are o anduranta electrica de pana la 20000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea operationala nominala UE este de pana la 400 V c.a. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 440 V c.a. Tensiunea nominala de rezistenta la impuls Uimp este de 4 kV. Frecventa este de 50/60 Hz. Este montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 10. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 90mm x (H) 93mm x (D) 73mm. Greutatea este de 500g. Are un grad de protectie IP20. El devine IP40 o data in carcasa modulara, in conformitate cu standardul IEC/EN 60529. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Built-in depth | 44 mm |
| Width in number of modular spacings | 5 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 4 |
| Number of protected poles | 3 |
| With interlocking device | Yes |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 440 V |
| Rated fault current | 0.03 A |
| Rated short-circuit breaking capacity according to IEC 60947-2 | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 61009-1 | 6 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Leakage current type | A |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Release characteristic | C |
| Voltage type | AC |
| Surge current capacity | 0.25 kA |
| Overvoltage category | 3 |
| Current limiting class | 3 |
| Rated short-circuit breaking capacity according to EN 61009 | 6 kA |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Anti-nuisance tripping version | No |
| Concurrently switching neutral conductor | Yes |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Other | |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Disconnection characteristic | Undelayed |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -25 °C |
| Package 1 | |
| volume | 1190 cm3 |
| weight | 564 g |
| length | 12,5 cm |
| width | 11,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481328649 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 9,331 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 16 |
| qmin | 16 |
| um | CT |
| gtin | 43606481328647 |