Descriere
Acti9 Active VigiARC RCBO, Intreruptor automat diferential, detectie arc electric, cu Powertag, iCV40N, 1P+N, curba B, 10A, 6kA, 30mA tip A-SI
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated current | 10 A |
| Rated voltage | 230 V |
| Release characteristic | C |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated fault current | 0.03 A |
| Overvoltage category | 3 |
| Current limiting class | 3 |
| Rated short-circuit breaking capacity according to IEC 60947-2 | 10 kA |
| Number of poles | 2 |
| Rated switch current auxiliary device | - |
| Rated voltage auxiliary device | - |
| Leakage current type | A |
| Rated short-circuit breaking capacity according to EN 61009 | 6 kA |
| Control voltage type auxiliary equipment | AC |
| Measurements | |
| Built-in depth | 44 mm |
| Width in number of modular spacings | 2 |
| Options | |
| Concurrently switching neutral conductor | Yes |
| Model/type | |
| Additional equipment attached at delivery | Fire protection switch |
| Other | |
| Pollution degree | 2 |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 436,05 cm3 |
| weight | 239 g |
| length | 11,4 cm |
| width | 8,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481906458 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 6,029 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 24 |
| qmin | 24 |
| um | CT |
| gtin | 43606481906456 |