Descriere
Acest dispozitiv auxiliar electric Acti9 este un contact OC modular utilizat ca indicatie de la distanta a pozitiei dispozitivului asociat la un controler logic programabil. Curentul nominal (In) este de la 2 mA la 100 mA cu frecventa de functionare de 50 Hz la 60 Hz la 240 V c.a. si de la 2 mA la 100 mA la 24 V c.c. la 220 V c.c. Are 1 comutator de pozitie cu contacte de tip 1 C/O. Este destinat instalatiilor noi sau renovate in cladiri comerciale mici, cladiri critice, facilitati de asistenta medicala, industrie, centre de date si infrastructura. Acest contact OC este compatibil cu gamele Acti9, cum ar fi un singur terminal, iC60H RCBO, iC60H RCBO PoN, iC60H2 RCBO, iC60N RCBO si iKQE RCBO. iOF este utilizat fie pentru denumirea scurta a dispozitivului, fie pentru codul de compatibilitate. Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru rigide. Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de la 1 mm² la 4 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru flexibile. Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de la 0,5 mm² la 2,5 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru rigide (2 cabluri). Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de 2,5 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite conectarea flexibila cu cabluri de cupru cu borna (2 cabluri). Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de 1,5 mm². Tensiunea nominala de izolatie (Ui) este de pana la 500 V. Are o tensiune nominala de rezistenta la impuls (Uimp) de 4kV. Latimea in gauri de 9mm este de 1. Dimensiunile sunt (W) 9mm x (H) 86mm x (D) 73mm. Culoarea produsului este alb (RAL 9003). Gradul de poluare este de 3. Nivelul de tropicalizare este tratamentul 2. Cuplul de strangere al conexiunii este de 1N.m (jos) pentru tipul de surubelnita PZ1. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie IP este IP20. Temperatura de functionare este de la -25°C la +70°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la +85°C. Acest produs este in conformitate cu standardele EN/IEC 60947-5-1 si EN/IEC 60947-5-4. Acest produs este certificat cu marcaje CE si UKCA.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 240 V |
| Rated switch current | 0.002 A |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 4 |
| Suitable for max. current main contact unit | 63 A |
| Voltage type for actuating | AC/DC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 0 |
| Additional equipment | Auxiliary switch |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 0.5 |
| Other | |
| Device fitting | Earth leakage circuit breaker and miniature circuit breaker (MCB) |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 157,92 cm3 |
| weight | 40 g |
| length | 9,4 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606482129139 |
| Package 2 | |
| volume | 2295 cm3 |
| weight | 561 g |
| length | 27 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | BX |
| gtin | 13606482129136 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,255 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 120 |
| qmin | 120 |
| um | CT |
| gtin | 43606482129137 |
| Package 4 | |
| weight | 59 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 960 |
| qmin | 960 |
| um | PF |