Descriere
Acest dispozitiv auxiliar electric Acti9 este un contact de defectiune modular utilizat ca indicatie de la distanta a declansarii la o defectiune a dispozitivului asociat. In reteaua AC, curentul nominal In este de la 100mA la 6A cu frecventa de operare de 50Hz la 60Hz la 240V AC, si de la 100mA la 3A cu frecventa de operare de 50Hz la 60Hz la 415V AC. In reteaua de curent continuu, curentul nominal In incepe intotdeauna la 100mA la 24VDC la 130VDC. Se ridica la 6 A la 24 V c.c., 2 A la 48 V c.c., 1,5 A la 60 V c.c. si 1 A la 130 V c.c. Are 1 comutator de pozitie cu contacte de tip 1 C/O. Este destinat instalarii noi sau renovate in cladiri comerciale sau comerciale mici. Acest contact de defect este compatibil cu gamele Acti9, cum ar fi un singur terminal, iC60H RCBO, iC60H RCBO PoN, iC60H2 RCBO, iC60N RCBO si iKQE RCBO. iSD este folosit fie pentru numele scurt al dispozitivului, fie pentru codul de compatibilitate. Indicatorul mecanic este furnizat pe produsul pentru semnalizare (Local). Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru rigide. Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de la 1 mm² la 4 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru flexibile. Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de la 0,5 mm² la 2,5 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite cabluri de cupru rigide (2 cabluri). Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de 2,5 mm². Are o conexiune cu borne cu cleme cu surub in partea de jos. Conexiunea permite conectarea flexibila cu cabluri de cupru cu borna (2 cabluri). Capacitatea sectiunii transversale a cablului este de 1,5 mm². Tensiunea nominala de izolatie (Ui) este de pana la 500 V. Are o tensiune nominala de rezistenta la impuls (Uimp) de 4kV. Latimea in gauri de 9mm este de 1. Dimensiunile sunt (W) 9mm x (H) 86mm x (D) 73mm. Culoarea produsului este alb (RAL 9003). Gradul de poluare este de 3. Nivelul de tropicalizare este tratamentul 2. Cuplul de strangere al conexiunii este de 1N.m (jos) pentru tipul de surubelnita PZ1. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie IP este IP20. Temperatura de functionare este de la -35°C la +70°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la +85°C. Acest produs este in conformitate cu standardele EN/IEC 60947-5-1 si GB/T 14048.5. Acest produs este certificat cu marcaje CE si UKCA.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 240 V |
| Rated switch current | 0.1 A |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 4 |
| Suitable for max. current main contact unit | 63 A |
| Voltage type for actuating | AC/DC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 1 |
| Additional equipment | Auxiliary switch/fault-signal switch |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 0.5 |
| Other | |
| Device fitting | Earth leakage circuit breaker and miniature circuit breaker (MCB) |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 156,24 cm3 |
| weight | 40 g |
| length | 9,3 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606486115183 |
| Package 2 | |
| volume | 2226,15 cm3 |
| weight | 569 g |
| length | 27 cm |
| width | 9,7 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | BX |
| gtin | 13606486115180 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,38 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 120 |
| qmin | 120 |
| um | CT |
| gtin | 43606486115181 |
| Package 4 | |
| weight | 57,148 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 960 |
| qmin | 960 |
| um | PF |