Descriere
Acti9, Bloc distributie VDIS 160A
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Altele
Declaratie de conformitate
Specificatii
| Measurements | |
| Width | 53 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 730 mm |
| Connection | |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 66 |
| Conductor cross section, output | 1.5 mm² |
| Conductor cross section, input | 10 mm² |
| Conductor cross section, output AWG | - |
| Conductor cross section, input AWG | - |
| Connection type | Without screws |
| Application | |
| Suitable for stranded conductors | Yes |
| Suitable for fine strand conductors | Yes |
| Suitable for solid conductors | Yes |
| Suitable for extra fine-strand conductors | Yes |
| Suitable for fine strand conductors without cable end sleeve | Yes |
| Suitable for extra fine-strand conductors without cable end sleeve | No |
| Electrical | |
| Nominal current | 160 A |
| Number of poles | 4 |
| Options | |
| Contact safe | Yes |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | DIN rail |
| Package 1 | |
| volume | 3814,25 cm3 |
| weight | 2,956 kg |
| length | 73 cm |
| width | 9,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606482158689 |
| Package 2 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 171,5 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 54 |
| qmin | 54 |
| um | CT |
| gtin | 13606482158686 |