Descriere
Acest dispozitiv auxiliar electric Acti9 iMX este un dispozitiv de declansare prin bob. deriv. Este compatibil cu gamele Acti9, cum ar fi iC60, iID, iDPN Vigi, iSW-NA, iC60H RCBO, iC60H RCBO PoN, iC60H2 RCBO, iC60N RCBO si iKQE RCBO. Latimea in gauri de 9mm este de 2. Tensiunea circuitului de control Uc este de 100415 Vca sau 110130 Vcc. Poate fi montat pe o sina DIN pentru instalare modulara. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Temperatura de functionare este de la -25°C la + 50°C. Temperatura de depozitare este de -40°C la +85°C. Acest produs este in conformitate cu standardele IEC/EN 60947-5-1.
Documente
Fisa tehnica
Instructiuni
Altele
Declaratie de conformitate
Alte surse
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 415 V |
| Rated switch current | - |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 4 |
| Suitable for max. current main contact unit | 63 A |
| Voltage type for actuating | AC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 0 |
| Additional equipment | Shunt release (for power circuit breaker) |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 1 |
| Other | |
| Device fitting | Miniature circuit breaker (MCB) |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 210,56 cm3 |
| weight | 72 g |
| length | 9,4 cm |
| width | 2,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480087950 |
| Package 2 | |
| volume | 2295 cm3 |
| weight | 633 g |
| length | 27 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 8 |
| qmin | 8 |
| um | BX |
| gtin | 33606480087951 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,111 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 72 |
| qmin | 72 |
| um | CT |
| gtin | 43606480087958 |