Descriere
Acest Acti9 iC60L este un disjunctor miniatural de joasa tensiune (MCB). Dispune de 3P cu 3 poli protejati, curent nominal 2A si curba de declansare Z. Capacitatea nominala de rupere la scurtcircuit merge pana la 100kA la 220VAC la 240VAC in conformitate cu standardul EN / IEC 60947-2 si 15000A la 400VAC in conformitate cu standardul EN / IEC 60898-1. Este compatibil atat cu standardul rezidential EN/IEC 60898-1, cat si cu standardul industrial EN/IEC 60947-2. Acest disjunctor miniatural este pentru protectie impotriva scurtcircuitului si curentului de suprasarcina in toate aplicatiile. Indicatorul sau unic VisiTrip reduce timpul de interventie prin afisarea circuitului defect. Banda sa verde VisiSafe garanteaza deschiderea fizica a contactelor pentru a permite intretinerea in aval. Mecanismul sau de inchidere rapida, independent de operarea manuala, imbunatateste durata de serviciu. Are o anduranta electrica de pana la 10000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Limitarea sa de clasa 3 (in conformitate cu EN/IEC60898-1) imbunatateste costul de protectie a circuitului din aval. Este montat pe sina DIN. Latimea sa este de 6 pasi de 9mm. Gradul de poluare este 3. Categoria de supratensiune este IV. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 54mm x (H) 85mm x (D) 78.5mm. Greutatea este de 0,375 kg. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie este IP20 si IP40 in carcasa. Temperatura de functionare este de la -35°C la 70°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Built-in depth | 44.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 3 |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V | 15 kA |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V | 100 kA |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V | 15 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Rated current | 2 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Release characteristic | Z |
| Voltage type | AC/DC |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V | 100 kA |
| Overvoltage category | 4 |
| Current limiting class | 3 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 3 |
| Number of protected poles | 3 |
| Options | |
| Additional equipment possible | Yes |
| Concurrently switching neutral conductor | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -35 °C |
| Package 1 | |
| volume | 391,875 cm3 |
| weight | 336,5 g |
| length | 9,5 cm |
| width | 7,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480085499 |
| Package 2 | |
| volume | 1912,5 cm3 |
| weight | 1,385 kg |
| length | 22,5 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 4 |
| qmin | 4 |
| um | BX |
| gtin | 13606480085496 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 15,634 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 44 |
| qmin | 44 |
| um | CT |
| gtin | 43606480085497 |
| Package 4 | |
| weight | 137,072 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 352 |
| qmin | 352 |
| um | PF |