Descriere
Acest Acti9 iC60L este un disjunctor miniatural de joasa tensiune (MCB). Are 4P cu 4 poli protejati, curent nominal 63A si curba de declansare C. Capacitatea nominala de rupere la scurtcircuit merge pana la 15kA la 380VAC la 415VAC in conformitate cu standardul EN / IEC 60947-2. Este in conformitate cu standardul industrial EN/IEC 60947-2. Acest disjunctor miniatural este pentru protectie impotriva scurtcircuitului si curentului de suprasarcina in toate aplicatiile. Indicatorul sau unic VisiTrip reduce timpul de interventie prin afisarea circuitului defect. Banda sa verde VisiSafe garanteaza deschiderea fizica a contactelor pentru a permite intretinerea in aval. Mecanismul sau de inchidere rapida, independent de operarea manuala, imbunatateste durata de serviciu. Are o anduranta electrica de pana la 10000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Este montat pe sina DIN. Latimea sa este de 8 pasi de 9mm. Gradul de poluare este 3. Categoria de supratensiune este IV. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 72mm x (H) 85mm x (D) 78.5mm. Greutatea este de 0,5 kg. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie este IP20 si IP40 in carcasa. Temperatura de functionare este de la -35°C la 70°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Built-in depth | 44.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V | 30 kA |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V | - |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Rated current | 63 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Release characteristic | C |
| Voltage type | AC/DC |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V | 15 kA |
| Overvoltage category | 4 |
| Current limiting class | 3 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 4 |
| Number of protected poles | 4 |
| Options | |
| Additional equipment possible | Yes |
| Concurrently switching neutral conductor | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -35 °C |
| Package 1 | |
| volume | 513 cm3 |
| weight | 528 g |
| length | 9,5 cm |
| width | 7,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480084317 |
| Package 2 | |
| volume | 1764 cm3 |
| weight | 1,645 kg |
| length | 22,5 cm |
| width | 9,8 cm |
| qmax | 3 |
| qmin | 3 |
| um | BX |
| gtin | 13606480084314 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 18,574 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 33 |
| qmin | 33 |
| um | CT |
| gtin | 43606480084315 |