Descriere
Acest Acti9 iC60N este un disjunctor miniatural de joasa tensiune (MCB). Este un disjunctor 1P cu 1 pol protejat, curent nominal 2A si curba de declansare C. Capacitatea nominala de rupere la scurtcircuit merge pana la 50kA la 220VAC la 240VAC in conformitate cu standardul EN / IEC 60947-2 si 6000A la 230VAC in conformitate cu standardul EN / IEC 60898-1. Este compatibil atat cu standardul rezidential EN/IEC 60898-1, cat si cu standardul industrial EN/IEC 60947-2. Acest disjunctor miniatural protejeaza circuitele impotriva scurtcircuitului si curentului de suprasarcina. Indicatorul sau unic VisiTrip reduce timpul de interventie prin afisarea circuitului defect. Banda sa verde VisiSafe garanteaza deschiderea fizica a contactelor pentru a permite intretinerea in aval. Mecanismul sau de inchidere rapida, independent de operarea manuala, imbunatateste durata de serviciu. Are o anduranta electrica de pana la 10000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Limitarea sa de clasa 3 (in conformitate cu EN/IEC60898-1) imbunatateste costul de protectie a circuitului din aval. Produsul poate fi fixat cu clipsuri pe o sina DIN. Latimea sa este de 2 pasi de 9mm. Gradul de poluare este 3. Categoria de supratensiune este IV. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 18mm x (H) 85mm x (D) 78.5mm. Greutatea este de 0,215kg. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie este IP20 si IP40 in carcasa. Temperatura de functionare este de la -35°C la 70°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Measurements | |
| Built-in depth | 44.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 1 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 1 |
| Number of protected poles | 1 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V | 50 kA |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V | 6 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Rated current | 2 A |
| Rated voltage | 230 V |
| Release characteristic | C |
| Voltage type | AC/DC |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V | - |
| Overvoltage category | 4 |
| Current limiting class | 3 |
| Options | |
| Additional equipment possible | Yes |
| Concurrently switching neutral conductor | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -35 °C |
| Package 1 | |
| volume | 119,85 cm3 |
| weight | 111 g |
| length | 9,4 cm |
| width | 1,7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480080203 |
| Package 2 | |
| volume | 1626,24 cm3 |
| weight | 1,398 kg |
| length | 22 cm |
| width | 9,6 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | BX |
| gtin | 13606480080200 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 15,888 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 132 |
| qmin | 132 |
| um | CT |
| gtin | 43606480080201 |