Descriere
Acest produs Acti9 iK60N este un disjunctor miniatural de joasa tensiune (MCB). Este un disjunctor 2P cu 2 poli protejati si 16 A in curent nominal si o curba de declansare C. Capacitatea nominala de intrerupere a scurtcircuitului creste pana la 6000 A la 230 V c.a. in conformitate cu standardul EN/IEC 60898-1 si in conformitate cu standardul. Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 60898-1. Acest disjunctor in miniatura protejeaza circuitul impotriva scurtcircuitului si curentului de suprasarcina. Are o clema dubla pentru demontare cu bara colectoare pieptene in pozitie. Are o anduranta electrica de pana la 10000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea de operare a UE este de 230 V c.a. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 440 V c.a. Tensiunea nominala de rezistenta la impuls Uimp este de 4 kV. Frecventa de functionare este de 50Hz sau 60Hz. Poate fi montat pe sina DIN pentru instalare modulara. Latimea sa este de 4 pasi de 9mm. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 36mm x (H) 85mm x (D) 78.5mm. Greutatea este de 200g. Are un grad de protectie IP20. El devine IP40 o data in carcasa modulara, in conformitate cu standardul IEC/EN 60529. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Built-in depth | 44.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 2 |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 2 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 2 |
| Number of protected poles | 2 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 440 V |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V | 6 kA |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V | 6 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Release characteristic | C |
| Voltage type | AC |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V | - |
| Overvoltage category | - |
| Current limiting class | 3 |
| Options | |
| Additional equipment possible | No |
| Concurrently switching neutral conductor | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -25 °C |
| Package 1 | |
| volume | 249,375 cm3 |
| weight | 192 g |
| length | 9,5 cm |
| width | 7,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480087110 |
| Package 2 | |
| volume | 1870 cm3 |
| weight | 1,212 kg |
| length | 22 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 6 |
| qmin | 6 |
| um | BX |
| gtin | 13606480087117 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 13,846 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 66 |
| qmin | 66 |
| um | CT |
| gtin | 43606480087118 |
| Package 4 | |
| weight | 121,88 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 528 |
| qmin | 528 |
| um | PF |