Descriere
Acest Acti9 iTL este un releu cu impuls modular. Acest dispozitiv 2P are 2 contacte normal deschise. Curentul nominal este de 16 A, 24 Vca la 250Vca tensiune de functionare si functioneaza cu 230Vca la 240Vca sau 110VDC tensiune de control. Rezistenta electrica este de pana la 200000 cicluri pentru AC-21 sau 100000 cicluri pentru AC-22. Frecventa de comutare este de 5 operatii de comutare/minut sau 100 de operatiuni de comutare/zi. Durata comenzii trebuie sa fie cuprinsa intre 50 ms si 1s. Este utilizat in principal pentru aplicatii de control al iluminatului. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 440 V c.a. Tensiunea nominala Uimp de rezistare a impulsului este de 6 kV. Frecventa de functionare este de 50Hz sau 60Hz. Este montat pe sina DIN. Gradul de poluare este 3. Categoria de supratensiune este IV. Dimensiunile sunt (W) 18mm x (H) 84mm x (D) 60mm. Gradul de protectie este IP20 si IP40 intr-o carcasa. Temperatura de functionare este de la -20°C la 50°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 70°C. Acest produs este in conformitate cu standardele IEC/EN 60669-1 si IEC/EN 60669-2-2.
Documente
Specificatii
| Application | |
| Suitable for manual operation | Yes |
| Electrical | |
| Frequency control voltage 1 | 50 Hz |
| Type of control voltage 2 | DC |
| Frequency control voltage 2 | - |
| Rated switch current | 16 A |
| Max. load fluorescent lamp (parallel compensated) | 900 VA |
| Max. incandescent lamp load | 1600 W |
| Voltage type (supply voltage) | AC |
| Supply voltage | 24 V |
| Max. load fluorescent lamp | 1300 VA |
| Max. load fluorescent lamp (Duo circuit) | 2000 VA |
| Control voltage 1 | 230 V |
| Type of control voltage 1 | AC |
| Max. switching current (cos phi = 0.6) | 16 A |
| Control voltage 2 | 110 V |
| Measurements | |
| Built-in depth | 43.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 1 |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | DIN rail |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 2 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Model/type | |
| Function | Mechanical switch |
| Package 1 | |
| volume | 107,1 cm3 |
| weight | 110 g |
| length | 8,5 cm |
| width | 1,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480088995 |
| Package 2 | |
| volume | 1816,875 cm3 |
| weight | 1,378 kg |
| length | 22,5 cm |
| width | 9,5 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | BX |
| gtin | 13606480088992 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 17,035 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 144 |
| qmin | 144 |
| um | CT |
| gtin | 43606480088993 |