Mai intai trebuie sa te autentifici.
Acti9,Bobina iMX+OF 100-415Vca110-130Vcc
Cod produs: A9A26946
▶
▶
Descriere
Acest dispozitiv auxiliar de declansare electrica Acti9 iMX+OF este un dispozitiv de declansare prin bob. deriv. cu contact auxiliar deschis/inchis. Este compatibil cu gamele Acti9, cum ar fi iC60, iID, iDPN Vigi, iSW-NA, iC60H RCBO, iC60H RCBO PoN, iC60H2 RCBO, iC60N RCBO si iKQE RCBO. Acest dispozitiv include un contact deschis/inchis OF indicat pentru pozitia dispozitivului asociat. Oprire de urgenta prin buton normal deschis. Produsul declanseaza dispozitivul asociat atunci cand este alimentat cu buton de urgenta. Latimea in gauri de 9mm este de 2. Tensiunea operationala nominala UE este de la 100VAC la 415VAC sau 110VDC la 130VDC. Frecventa de functionare este de 50Hz sau 60Hz. Curentul operational nominal Ie este de 6 A sub 24 V c.c., 2 A sub 48 V c.c., 1,5 A sub 60 V c.c., 1 A sub 130 V c.c. Curentul operational nominal Ie este de 6 A sub 24 V c.a. la 240 V c.a., 3 A sub 415 V c.a. Exista un indicator luminos de stare mecanica, rosu pe fata frontala. Poate fi montat pe o sina DIN pentru instalare modulara. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Temperatura de functionare este de la -25°C la + 50°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la + 85°C. Acest produs este in conformitate cu standardele IEC/EN 60947-5-1.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 415 V |
| Rated switch current | 6 A |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 4 |
| Suitable for max. current main contact unit | 63 A |
| Voltage type for actuating | AC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 0 |
| Additional equipment | Shunt release (for power circuit breaker) |
| Other | |
| Device fitting | Miniature circuit breaker (MCB) |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 1 |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 208,32 cm3 |
| weight | 78 g |
| length | 9,3 cm |
| width | 2,8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480088049 |
| Package 2 | |
| volume | 2252,5 cm3 |
| weight | 678 g |
| length | 26,5 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 8 |
| qmin | 8 |
| um | BX |
| gtin | 33606480088040 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,551 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 72 |
| qmin | 72 |
| um | CT |
| gtin | 43606480088047 |
| Package 4 | |
| weight | 63,408 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 576 |
| qmin | 576 |
| um | PF |