Descriere
Merten System M, Adaptor intermediar pentru inserturi combinate, alb polar
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With hinged lid | No |
| With strain relief | No |
| With lighting | - |
| Number of modules (module system) | 0 |
| With dust cover | No |
| With imprint | No |
| Assembly arrangement | Other |
| With buses/couplings | No |
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Options | |
| Luster terminal | No |
| Support ring | No |
| Imprintable label | Without indication field |
| Shielded buses | No |
| Shielded housing | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| Transparent | No |
| Colour | White |
| Application | |
| Utilization | Other |
| Measurements | |
| Device depth | 7 mm |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 56 mm |
| Device height | 56 mm |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Other |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Other | |
| Outlet direction | Straight |
| Impact strength | - |
| Connection | |
| Suitable for number of connectors | 0 |
| Package 1 | |
| volume | 18,15 cm3 |
| weight | 2 g |
| length | 5,5 cm |
| width | 5,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811033958 |
| Package 2 | |
| volume | 270,248 cm3 |
| weight | 26 g |
| length | 8,3 cm |
| width | 7,4 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 14042811033955 |
| Package 3 | |
| volume | 25884,936 cm3 |
| weight | 1,802 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 30,8 cm |
| qmax | 300 |
| qmin | 300 |
| um | CT |
| gtin | 34042811033959 |