Descriere
Acest recloser automat Acti9 ARA iC60 auxiliar este dedicat disjunctoarelor iC60. Efectueaza 4 programe de reinchidere automata a dispozitivului de protectie asociat, dupa declansare. Aceasta mareste disponibilitatea instalatiilor fara supraveghere, izolate, greu accesibile si care necesita o disponibilitate foarte ridicata, repunandu-le in functiune fara interventia personalului in cazul unei defectiuni tranzitorii. Latimea in gauri de 9mm este de 7. Acest dispozitiv controleaza instalatiile 4P. Operatorul poate alege un program de reanclansare predefinit, care permite reconcilierea sigurantei si disponibilitatii instalatiilor, luand in considerare mediul instalatiei. Tensiunea nominala Un este de 230VAC. Frecventa de functionare este de 50Hz sau 60Hz. Circuitul este plasat in configuratie de siguranta de catre dispozitivul de blocare cu lacat. Temperatura de functionare este de la -25°C la + 60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la + 85°C.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated voltage | 230 V |
| Rated switch current | 1 A |
| Suitable for max. number of poles main contact unit (total) | 4 |
| Suitable for max. current main contact unit | 63 A |
| Voltage type for actuating | AC |
| Model/type | |
| With auto test for earth leakage function | No |
| Number of fault-signal switches | 0 |
| Additional equipment | Remote turn-on switch |
| Other | |
| Device fitting | Miniature circuit breaker (MCB) |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 3.5 |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 0 |
| Number of contacts as normally closed contact | 2 |
| Options | |
| Installed at the factory | No |
| Package 1 | |
| volume | 1700,16 cm3 |
| weight | 521 g |
| length | 16,5 cm |
| width | 11,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480097997 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 7,79 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 14 |
| qmin | 14 |
| um | CT |
| gtin | 43606480097995 |