Descriere
Surface-mntd housing, 1-gng, active white, glossy, M-SMART, M1, ARTEC, OCTOCOLOR
Documente
Specificatii
| Colour | |
| Colour | White |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| Transparent | No |
| Material | |
| Surface protection | Other |
| Surface finishing | Glossy |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting direction | Horizontal and vertical |
| Cross-trunking mounting | - |
| Measurements | |
| Device width | 80 mm |
| Device height | 80 mm |
| Device depth | 37 mm |
| Model/type | |
| With cover frame | No |
| With duct entry | Yes |
| Assembly arrangement | Surface mounted box |
| With cable entry | Yes |
| Number of modules (module system) | 0 |
| With screw gland entry | No |
| Shape | Other |
| Number of units | 1 |
| Protection | |
| Shock resistant | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Application | |
| Suitable for modular domestic switching devices | No |
| Package 1 | |
| volume | 448,224 cm3 |
| weight | 90 g |
| length | 9,2 cm |
| width | 8,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811150181 |
| Package 2 | |
| volume | 24630,144 cm3 |
| weight | 3,89 kg |
| length | 40,8 cm |
| width | 30,8 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | CT |
| gtin | 34042811150182 |