Descriere
Acest dispozitiv este un contor de energie pentru montare incastrata, cu un afisaj LCD iluminat din spate de 96 mm pe 96 mm. Contorul ofera o precizie de clasa 0.5S conform standardului IEC 62053-22 si 64 de esantioane pe ciclu. Contorul va masura energia, puterea activa si reactiva, tensiunea, curentul, frecventa, factorul de putere si pana la armonica de ordinul 15. Contorul va functiona intr-o retea de 50 Hz sau 60 Hz si accepta o tensiune de alimentare cuprinsa intre 100 si 415 V c.a. si 125 pana la 250 V c.c. Curentul nominal de linie pentru acest contor este o intrare de 1 A sau 5 A si va accepta configuratii monofazate cu neutru, trifazate sau trifazate cu neutru. Intervalul de masurare a tensiunii intre faze este de 35 pana la 690 V c.a. la 47 pana la 63 Hz. Intervalul de masurare intre faza si neutru este de 20 pana la 400 V c.a. la 47 pana la 63 Hz. Comunicarea se face numai prin iesire de impulsuri. Contorul are, de asemenea, 33 de alarme configurabile. Dimensiunile produsului sunt urmatoarele: latime 96 mm, adancime 72 mm, inaltime 96 mm si greutatea produsului 380 g.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Max. current (Imax) | 8.5 A |
| Voltage type | AC/DC |
| Nominal current (In) | 5 A |
| Options | |
| Effective power | Yes |
| Power factor | Yes |
| Min. value storage | Yes |
| Calibrated | No |
| Frequency measurement | Yes |
| Apparent power | Yes |
| Harmonics measurement | Yes |
| Measured value memory | No |
| Reactive power | Yes |
| Step angle (cos phi) | No |
| Max. value storage | Yes |
| Model/type | |
| Model | Measurement transformer |
| Pole type | Three conductor/four conductor |
| Measurement type load profile | Yes |
| Other | |
| Pulse output | Electrical |
| Measuring range | 35 V |
| Indication | Graphic |
| Measurements | |
| Height | 112 mm |
| Width | 102 mm |
| Communication | |
| Wth communication interface M-Bus | No |
| With communication interface according to EN 62056-21 | No |
| Supporting protocol for Modbus | No |
| With communication interface RS-485 | No |
| Supporting protocol for LON | No |
| With communication interface KNX | No |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Front mounting |
| Performance | |
| Accuracy class | 0.5 |
| Package 1 | |
| volume | 2028 cm3 |
| weight | 477 g |
| length | 13 cm |
| width | 13 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480621239 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,331 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 43606480621237 |
| Package 3 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 61,436 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 96 |
| qmin | 96 |
| um | PF |