Descriere
Acest dispozitiv este un contor de energie pentru montare incastrata, cu un afisaj LCD iluminat din spate de 96 mm pe 96 mm. Contorul ofera o precizie de clasa 0.5S conform standardului IEC 62053-22 si 64 de esantioane pe ciclu. Contorul va masura energia, puterea activa si reactiva, tensiunea, curentul, frecventa, factorul de putere si pana la armonica de ordinul 31. Include 256 kiloocteti de memorie pentru doi parametri ficsi, energia activa si reactiva. Contorul va functiona intr-o retea de 50 Hz sau 60 Hz si accepta o tensiune de alimentare cuprinsa intre 100 si 415 V c.a. si 125 pana la 250 V c.c. Curentul nominal de linie pentru acest contor este o intrare de 1 A sau 5 A si va accepta configuratii monofazate cu neutru, trifazate sau trifazate cu neutru. Intervalul de masurare a tensiunii intre faze este de 35 pana la 690 V c.a. la 47 pana la 63 Hz. Intervalul de masurare intre faza si neutru este de 20 pana la 400 V c.a. la 47 pana la 63 Hz. Protocoalele de comunicatii sunt Modbus TCP/IP si BACnet/IP, bazate pe Ethernet de 10/100 Mbit/s, cu suport pentru portul RJ45. Contorul are, de asemenea, doua intrari digitale sau iesiri digitale, configurabile. Exista 35 de alarme configurabile si accepta patru programe tarifare. Dimensiunile produsului sunt urmatoarele: latime 96 mm, adancime 72 mm, inaltime 96 mm si greutatea produsului 430 g.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Max. current (Imax) | 8.5 A |
| Voltage type | AC/DC |
| Nominal current (In) | 5 A |
| Options | |
| Effective power | Yes |
| Power factor | Yes |
| Min. value storage | Yes |
| Calibrated | No |
| Frequency measurement | Yes |
| Apparent power | Yes |
| Measured value memory | Yes |
| Harmonics measurement | Yes |
| Reactive power | Yes |
| Step angle (cos phi) | No |
| Max. value storage | Yes |
| Model/type | |
| Model | Measurement transformer |
| Pole type | Three conductor/four conductor |
| Measurement type load profile | Yes |
| Other | |
| Pulse output | Electrical |
| Measuring range | 35 V |
| Indication | Graphic |
| Measurements | |
| Height | 112 mm |
| Width | 102 mm |
| Communication | |
| Wth communication interface M-Bus | No |
| With communication interface according to EN 62056-21 | No |
| Supporting protocol for Modbus | Yes |
| With communication interface RS-485 | No |
| Supporting protocol for LON | No |
| With communication interface KNX | No |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Front mounting |
| Performance | |
| Accuracy class | 0.5 |
| Package 1 | |
| volume | 1825,74 cm3 |
| weight | 472 g |
| length | 12,6 cm |
| width | 12,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480614019 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 6,306 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 43606480614017 |
| Package 3 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 61,34 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 96 |
| qmin | 96 |
| um | PF |
| gtin | 23606480614013 |