Descriere
Acest dispozitiv este un wattmetru pentru montare pe panou sau incastrata, cu o rama de 96 mm pe 96 mm, avand un afisaj LED cu 3 randuri de 4 cifre de culoare rosu aprins, cu inaltimea de 14,2 mm. Wattmetrul masoara energia activa conform clasei de precizie 1.0, in conformitate cu standardul IEC 62053-21, cu o frecventa de esantionare de 64 de esantioane pe ciclu. Capabil sa masoare toti cei trei vectori de putere si energie, cum ar fi activa, aparenta, reactiva, pe langa tensiune, curent, frecventa si factor de putere. Plus distorsiunea armonica totala si armonicele individuale pana la ordinul 15. Aparatul va functiona la o frecventa de retea de 50 Hz sau 60 Hz si accepta tensiuni universale de alimentare de comanda de la 44 la 300 V intre faza si neutru, in c.a. sau c.c. Curentul nominal pentru acest contor este de 1 A sau 5 A la intrare. Accepta pana la 13 tipuri diferite de scheme de cablare in configuratii monofazate, bifazate sau trifazate. Intervalul de masurare a tensiunii intre faze este de 35 pana la 480 V c.a. intre faze, la 45 pana la 65 Hz, in timp ce intre faza si neutru este de 20 pana la 277 V. Dispune de un port de comunicatii RS485 prin protocolul Modbus RTU. Dimensiunile produsului sunt urmatoarele: latime 96 mm, adancime 54 mm, inaltime 96 mm si greutatea produsului 300 g.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Max. current (Imax) | 6 A |
| Voltage type | AC/DC |
| Nominal current (In) | 5 A |
| Options | |
| Effective power | Yes |
| Power factor | Yes |
| Calibrated | No |
| Min. value storage | Yes |
| Frequency measurement | Yes |
| Apparent power | Yes |
| Measured value memory | No |
| Harmonics measurement | Yes |
| Reactive power | Yes |
| Step angle (cos phi) | No |
| Max. value storage | Yes |
| Model/type | |
| Model | Measurement transformer |
| Pole type | Three conductor/four conductor |
| Measurement type load profile | Yes |
| Other | |
| Pulse output | Optical |
| Measuring range | 35 V |
| Indication | Digital |
| Measurements | |
| Height | 96 mm |
| Width | 96 mm |
| Communication | |
| Wth communication interface M-Bus | No |
| With communication interface according to EN 62056-21 | No |
| Supporting protocol for Modbus | Yes |
| With communication interface RS-485 | Yes |
| Supporting protocol for LON | No |
| With communication interface KNX | No |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Front mounting |
| Performance | |
| Accuracy class | 1 |
| Package 1 | |
| volume | 1350 cm3 |
| weight | 403 g |
| length | 12,5 cm |
| width | 12 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480800146 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 7,831 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 18 |
| qmin | 18 |
| um | CT |
| gtin | 43606480800144 |
| Package 3 | |
| volume | 360000 cm3 |
| weight | 70,648 kg |
| length | 80 cm |
| width | 60 cm |
| qmax | 144 |
| qmin | 144 |
| um | PF |