Descriere
"Merten System M, Clapeta cu fereastra dreptunghiulara si simbol IP44, alb mat"
Documente
Specificatii
| Colour | |
| Colour | White |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| Material | |
| Surface protection | Other |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Application | |
| Suitable for touch sensor connector for bus system | Yes |
| Utilization | Switch/push button |
| Model/type | |
| Model | One-part rocker |
| With exchangeable lens/symbol | Yes |
| With label area | Yes |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Clamp mounting |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP44 |
| Other | |
| Imprint/indication | Degree of protection (IP) |
| Impact strength | - |
| Options | |
| Monitoring window/light outlet | Yes |
| Scannable symbol/barrier free | - |
| Package 1 | |
| volume | 281,718 cm3 |
| weight | 34 g |
| length | 8,1 cm |
| width | 7,4 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811010096 |
| Package 2 | |
| volume | 22200 cm3 |
| weight | 2,531 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 60 |
| qmin | 60 |
| um | CT |
| gtin | 24042811010090 |