Descriere
Rocker, Merten System Design, for roller shutter switch and push-button, anthracite
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Lacquered |
| Surface finishing | Matt |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Colour | |
| Colour | Anthracite |
| RAL-number (similar) | - |
| Measurements | |
| Width | - |
| Depth | - |
| Height | - |
| Model/type | |
| Model | One-part rocker |
| With exchangeable lens/symbol | No |
| With label area | No |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Clamp mounting |
| Application | |
| Suitable for touch sensor connector for bus system | No |
| Utilization | Switch/push button |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Other | |
| Imprint/indication | Symbol "arrows" |
| Impact strength | - |
| Options | |
| Monitoring window/light outlet | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Scannable symbol/barrier free | No |
| Package 1 | |
| volume | 135,24 cm3 |
| weight | 30 g |
| length | 7 cm |
| width | 6,9 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480888380 |
| Package 2 | |
| volume | 697,5 cm3 |
| weight | 178 g |
| length | 12,4 cm |
| width | 7,5 cm |
| qmax | 5 |
| qmin | 5 |
| um | BX |
| gtin | 13606480888387 |
| Package 3 | |
| volume | 24676,606 cm3 |
| weight | 4,662 kg |
| length | 40,9 cm |
| width | 31,1 cm |
| qmax | 120 |
| qmin | 120 |
| um | CT |
| gtin | 43606480888388 |