Descriere
Canalis - Cofret Derivatie C60 - 16 A - Selectare A Fazei - L + N + Pe - Ip41
Documente
Specificatii
| Colour | |
| Colour | White |
| RAL-number | 9001 |
| Measurements | |
| Length | 79 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 172 mm |
| Model/type | |
| Number of other socket outlets | 0 |
| Number of CEE socket outlets (IEC 60309) | 0 |
| With locking | No |
| Type of socket outlets | Other |
| Branch off type | Pipe in-lead |
| Number of NEMA socket outlets | 0 |
| Protection | |
| Protection | Miniature circuit breaker (MCB) |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Electrical | |
| Number of conductors (without earthing) | 4 |
| Rated current AC 50 Hz | 16 A |
| Number of poles | 4 |
| Rated voltage AC 50 Hz | 230 V |
| Options | |
| Phase selection | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 756 cm3 |
| weight | 342 g |
| length | 13,5 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480003288 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 4,524 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | CT |
| gtin | 13606480003285 |
| Package 3 | |
| volume | 432000 cm3 |
| weight | 48,192 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 96 |
| qmin | 96 |
| um | PF |