Descriere
Acest PowerTag Energy F63 1P+N 110 V este un senzor de energie cu comunicare wireless. Cu designul sau Flex, este dedicat dispozitivelor 3P+N, cu un curent nominal mai mic sau egal cu 63 A. Trebuie asociat cu un concentrator sau un gateway pentru a asigura monitorizarea si diagnosticarea circuitelor pana la nivelul sarcinii. Este proiectat special pentru aplicatii de management al energiei, monitorizarea sarcinii si disponibilitatea energiei. Incorporeaza masuratori precise in timp real ale energiei active, puterii active, curentului, tensiunii si factorului de putere. In caz de pana de curent, trimite o alarma de cadere de tensiune si valoarea curentului pe faza inainte de a fi scos de sub tensiune. PowerTag Energy 63 A este conform cu standardul IEC 61557-12. Este un PMD-I/DD/K55/1. Categoria de performanta este clasa 1. Curentul maxim Imax este de 63 A. Curentul de baza Ib este de 10 A. Curentul de saturatie este de 130 A. Curentul de pornire Ist este de 40 mA. Tensiunile nominale Un sunt de la 220 V c.a. la 240 V c.a. +/- 20% intre faza si neutru si de la 380 V c.a. la 415 V c.a. +/- 20% intre faze. Consumul maxim este mai mic sau egal cu 2 VA. Poate fi montat fie in partea superioara, fie in partea inferioara a dispozitivului de protectie. Produsul este de culoare alba (RAL9003). Greutatea este de 40 g. Gradul de protectie este IP20 si IK05. Temperatura de functionare este de la -25 la +60 °C. Temperatura de depozitare este de la -40 la +85 °C.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Max. current (Imax) | 63 A |
| Nominal voltage (Un) L-L | 380 V |
| Nominal current (In) | 63 A |
| Nominal voltage (Un) N-L | 220 V |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pulse output | None |
| Pulse rate | - |
| Accuracy class | B |
| Options | |
| Calibrated | Yes |
| Escapement mechanism | No |
| EEC40 signature | No |
| Model/type | |
| Model | Direct measurement |
| Pulse type | - |
| Energy type | Effective power and reactive power |
| Number of positions total (counter) | - |
| Tariff type | One-tariff |
| Type of indication | None |
| Pole type | Four conductor |
| Measurement type load profile | No |
| With lock code | No |
| Type of meter | Electronic |
| Approval/certification | |
| Approval | Domestic |
| Measurements | |
| Width in number of modular spacings | 3 |
| Height | 20 mm |
| Width | 54 mm |
| Depth | 46.6 mm |
| Setting/control | |
| Tariff control | - |
| Communication | |
| Type of interface | Other |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Degree of protection (NEMA) | 1 |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Plug-in technique |
| Application | |
| Suitable for | Purchase |
| Package 1 | |
| volume | 255 cm3 |
| weight | 68 g |
| length | 8,5 cm |
| width | 6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606481380432 |
| Package 2 | |
| volume | 18000 cm3 |
| weight | 3,625 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 48 |
| qmin | 48 |
| um | CT |
| gtin | 13606481380439 |