Descriere
ARGUS 180 flush-mounted sensor module, anthracite, System Design
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Networkable | Yes |
| Setting/control | |
| Response value sensitivity adjustable | Yes |
| Dim function with dimmer basic element | Yes |
| Constant light control | No |
| Response value luminosity adjustable | Yes |
| Staircase light controller | Yes |
| HVAC-control | No |
| Model/type | |
| Model | Presence detector |
| With orientation lighting | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Colour | Anthracite |
| Performance | |
| Max. reach frontally | 12 m |
| Max. reach sideways | 8 m |
| Detection angle horizontal | 0 ° |
| Options | |
| IFTTT support available | - |
| Switch-off delay self-learning | No |
| Creep-under protection | No |
| Teach-function for response value luminosity | No |
| Animal zone | No |
| Operation mode switch | No |
| Combination movement sensor/push button switch | - |
| Measurements | |
| Diameter reach on floor | - |
| Mounting height | 1.1 m |
| Application | |
| Suitable for wireless transmission | No |
| Other | |
| Min. switch-on time | 10 s |
| Max. duty cycle | 30 min |
| Material | |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | - |
| Compatible with Google Assistant | - |
| Compatible with Amazon Alexa | - |
| Package 1 | |
| volume | 397,936 cm3 |
| weight | 70 g |
| length | 7,7 cm |
| width | 7,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811199739 |