Descriere
ARGUS Presence 180 / 2.20 m flush-mntd sensor mod., active white, glossy, Sys. M
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Networkable | Yes |
| Setting/control | |
| Response value sensitivity adjustable | Yes |
| Dim function with dimmer basic element | Yes |
| Constant light control | No |
| Response value luminosity adjustable | Yes |
| Staircase light controller | Yes |
| HVAC-control | No |
| Model/type | |
| Model | Presence detector |
| With orientation lighting | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | 9016 |
| Colour | White |
| Performance | |
| Max. reach frontally | 12 m |
| Max. reach sideways | 8 m |
| Detection angle horizontal | 0 ° |
| Options | |
| IFTTT support available | - |
| Switch-off delay self-learning | No |
| Creep-under protection | No |
| Teach-function for response value luminosity | No |
| Animal zone | No |
| Operation mode switch | No |
| Combination movement sensor/push button switch | - |
| Measurements | |
| Diameter reach on floor | - |
| Mounting height | 2.2 m |
| Application | |
| Suitable for wireless transmission | No |
| Material | |
| Material | Plastic |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Other | |
| Min. switch-on time | 10 s |
| Max. duty cycle | 30 min |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | - |
| Compatible with Google Assistant | - |
| Compatible with Amazon Alexa | - |
| Package 1 | |
| volume | 381,216 cm3 |
| weight | 64 g |
| length | 7,6 cm |
| width | 7,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4042811164065 |
| Package 2 | |
| volume | 24598,728 cm3 |
| weight | 1,018 kg |
| length | 40,6 cm |
| width | 30,6 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | CT |
| gtin | 34042811164066 |