Descriere
Acest produs Easy9 este un disjunctor miniatural de joasa tensiune (MCB). Ofera protectie impotriva scurtcircuitelor si suprasarcinilor cablului Acest MCB particular este un intrerupator 1P+N cu un curent nominal de 20A si o curba de declansare B. Poate gestiona capacitati de rupere a scurtcircuitului pana la 6000A la 230VAC Acesta are o indicatie de declansare la defect pe panoul frontal prin pozitia manerului (gravat O-I). Acest produs este dedicat cladirilor rezidentiale si cladirilor comerciale mici. Are o rezistenta electrica de pana la 4000 de cicluri si o rezistenta mecanica de pana la 10000 de cicluri. poate fi montat pe sina DIN pentru instalare modulara. este conform cu standardulnbspIEC 60529. oferind un grad de protectie denbspIP20nbsppentru dispozitivul insusi sinbspIP40nbspatunci cand este instalat intr-o carcasa.
Documente
Specificatii
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 2 |
| Measurements | |
| Built-in depth | 44 mm |
| Width in number of modular spacings | 1 |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 2 |
| Number of protected poles | 1 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 440 V |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V | 6 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Rated current | 20 A |
| Rated voltage | 230 V |
| Release characteristic | B |
| Voltage type | AC |
| Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V | - |
| Overvoltage category | 3 |
| Current limiting class | 3 |
| Options | |
| Additional equipment possible | No |
| Concurrently switching neutral conductor | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion-proof | No |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -25 °C |
| Package 1 | |
| volume | 126 cm3 |
| weight | 111 g |
| length | 9 cm |
| width | 7 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606487721710 |
| Package 2 | |
| volume | 1386 cm3 |
| weight | 1,42 kg |
| length | 22 cm |
| width | 9 cm |
| qmax | 12 |
| qmin | 12 |
| um | BX |
| gtin | 13606487721717 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 17,481 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 144 |
| qmin | 144 |
| um | CT |
| gtin | 23606487721714 |
| Package 4 | |
| weight | 151,848 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 1152 |
| qmin | 1152 |
| um | PF |