Descriere
Sub baza de Conectare Abe7, pentru Distributie Pasiva 8 Canale
Documente
Specificatii
| Connection | |
| Number of sensor-/actuator-slots | 1 |
| Connection for NPN-sensors | No |
| Number of poles sensor/actuator slots | 8 |
| Thread sleeves sensor/actuator slots | Other |
| Connectable conductor cross section | 0.09 mm² |
| Electrical | |
| Max. current carrying capacity per socket | - |
| Operating voltage | - |
| Max. total current | - |
| Max. current carrying capacity per I/O signal | - |
| Rated voltage | - |
| Colour | |
| Housing colour | Grey |
| Model/type | |
| With potential separation | No |
| Type of connector for trunk line | - |
| With LED indication | No |
| Type of branches for sensor-/actuator cables | Other |
| Material | |
| Material of contact surface | Other |
| Material contact body | Other copper alloys |
| Housing material | Plastic, metallized |
| Material insulation body | Other |
| Measurements | |
| Height | 70 mm |
| Width | 125 mm |
| Diameter contact female | 2.5 mm |
| Depth | 67 mm |
| Length of the preassembled cable | 3 m |
| Cable outer diameter for cable gland | 0.09 mm |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Explosion safety category for dust | None |
| Explosion safety category for gas | None |
| Degree of protection (NEMA) | - |
| Other | |
| Pollution degree | 2 |
| Number of channels per connector slot | 8 |
| Options | |
| Cable length configurable | Yes |
| Operating conditions | |
| Operating temperature | 0 °C |
| Application | |
| Fix cable version suitable for cable guide chain | No |
| Package 1 | |
| volume | 791,792 cm3 |
| weight | 301 g |
| length | 13,6 cm |
| width | 8,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3389110644463 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 8,683 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 27 |
| qmin | 27 |
| um | CT |
| gtin | 43389110644461 |