Descriere
Acest Acti9 iCT este un contactor modular. Este un dispozitiv de control de la distanta 2P cu 2 contacte normal deschise. Curentul nominal este de 63 A pentru AC-7a si 20 A pentru AC-7b. Tensiunea operationala nominala UE este de 250 V c.a. Tensiunea de control a CU este de la 220 Vca la 240 Vca. Acest dispozitiv poate fi utilizat pentru circuitele de control. Acest dispozitiv poate fi utilizat pentru comutarea de la distanta a sarcinilor de iluminat, a aplicatiilor cu motoare mici (ventilatoare, mixere) sau a aplicatiilor sistemelor HVAC. Este compatibil cu toate dispozitivele auxiliare de control Acti9, pentru aplicatii de iluminat, incalzire, control al ventilatiei. Acest produs respecta standardul IEC/EN 61095. Rezistenta electrica este de pana la 100000 cicluri pentru AC-7A sau AC-1, 30000 cicluri pentru AC-7C, AC-7B, AC-3, AC-5A sau AC-5B Numarul maxim de operatii de comutare este de 6 pe minut. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Tensiunea nominala de rezistenta la impuls Uimp este de 4 kV. Gradul de poluare este 2. Este montat pe sina DIN. Latimea sa este de 4 pasi de 9mm. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 85mm x (H) 36mm x (D) 68.5mm. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie este IP20 si IP40 in carcasa. Temperatura de functionare este de la -5 °C la 60 °C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 70°C.
Documente
Specificatii
| Model/type | |
| With day/night function | No |
| Measurements | |
| Built-in depth | 43.5 mm |
| Width in number of modular spacings | 2 |
| Electrical | |
| Max. load fluorescent lamp (parallel compensated) | 3500 VA |
| Max. incandescent lamp load | 7500 W |
| Max. load fluorescent lamp | 3850 VA |
| Rated excitation voltage | 220 V |
| Max. load fluorescent lamp (Duo circuit) | 5900 VA |
| Rated operation current | 63 A |
| Rated operating voltage | 250 V |
| Voltage type (operating voltage) | AC |
| Voltage type (excitation voltage) | AC |
| Other | |
| Utility category | 7 |
| Connection | |
| Number of contacts as normally open contact | 2 |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Setting/control | |
| Slider for hand switch | No |
| Options | |
| Additional equipment possible | Yes |
| Hum-free | No |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Package 1 | |
| volume | 528 cm3 |
| weight | 258 g |
| length | 12 cm |
| width | 11 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480375132 |
| Package 2 | |
| volume | 3622,5 cm3 |
| weight | 1,62 kg |
| length | 25,2 cm |
| width | 12,5 cm |
| qmax | 6 |
| qmin | 6 |
| um | BX |
| gtin | 13606480375139 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 10,235 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 36 |
| qmin | 36 |
| um | CT |
| gtin | 43606480375130 |