Descriere
Acest produs Acti9 iDPN Vigi este un intrerupator modular de curent rezidual cu protectie la supracurent (RCBO). Este un disjunctor 1P+N cu 1 pol protejat, 16 A in curent nominal si o curba de declansare B. Clasa de protectie pentru scurgeri la pamant este de tip A, cu o sensibilitate de 30 mA. Temporizarea protectiei pentru scurgeri la pamant este instantanee. Capacitatea nominala de rupere la scurtcircuit Icn este de pana la 4500A in conformitate cu standardul EN / IEC 61009-2-1. Acest produs protejeaza impotriva scurtcircuitelor, suprasarcinii cablurilor, socurilor electrice prin contact indirect si pericolelor de incendii. Indicatorul de defectiune de punere la pamant de pe fata frontala permite identificarea rapida a tipului de defectiune. Poate fi montat in locul unui intrerupator in miniatura, pentru protectia completa a unui circuit. Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 61009-2-1. Are o anduranta electrica de pana la 20000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea operationala nominala UE este de la 230VAC la 240VAC cu o frecventa de operare de 50Hz. Tensiunea de izolare nominala Ui este de 400 Vca. Are o tensiune Uimp nominala de rezistenta la impuls de 4kV. Este montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 4. Dimensiunile sunt (W) 36mm x (H) 85mm x (D) 73mm. Culoarea produsului este alb (RAL 9003). Greutatea este de 125g. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie IP este IP20 si devine IP40 o singura data intr-o carcasa modulara. Temperatura de functionare este de la -25°C la 60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Measurements | |
| Built-in depth | 44 mm |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Electrical | |
| Rated insulation voltage Ui | 400 V |
| Rated fault current | 0.03 A |
| Rated short-circuit breaking capacity according to IEC 60947-2 | - |
| Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 61009-1 | 4.5 kA |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 4 kV |
| Leakage current type | A |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 230 V |
| Release characteristic | B |
| Voltage type | AC |
| Surge current capacity | 0.25 kA |
| Overvoltage category | 3 |
| Current limiting class | 3 |
| Rated short-circuit breaking capacity according to EN 61009 | 4.5 kA |
| Model/type | |
| Number of poles (total) | 2 |
| Number of protected poles | 1 |
| With interlocking device | Yes |
| Protection | |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Options | |
| Anti-nuisance tripping version | No |
| Concurrently switching neutral conductor | Yes |
| Mounting/installation | |
| Flush-mounted installation | No |
| Other | |
| Frequency | 50 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Disconnection characteristic | Other |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -25 °C |
| Package 1 | |
| volume | 320 cm3 |
| weight | 218 g |
| length | 10 cm |
| width | 8 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480471889 |
| Package 2 | |
| volume | 2295 cm3 |
| weight | 1,374 kg |
| length | 25,5 cm |
| width | 10 cm |
| qmax | 6 |
| qmin | 6 |
| um | BX |
| gtin | 13606480471886 |
| Package 3 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 12,775 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 54 |
| qmin | 54 |
| um | CT |
| gtin | 43606480471887 |
| Package 4 | |
| weight | 114,2 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 432 |
| qmin | 432 |
| um | PF |