Descriere
Acest Acti9 iID este un intrerupator de circuit modular si fiabil pentru curenti reziduali (RCCB). Este un disjunctor 4P cu curent nominal de 25 A, sensibilitate la scurgeri la pamant de 30 mA si clasa de protectie de tip AC. Acest produs protejeaza impotriva socurilor electrice prin contact direct sau indirect si a pericolelor de incendii. Executa functia de deconectare a circuitelor electrice in caz de defectiune la legarea la pamant. Indicatorul sau unic Visitrip reduce timpul de interventie prin indicarea dispozitivului defect cu un indicator mecanic pe fata frontala. Acest produs are, de asemenea, o fereastra VisiSafe cu o banda verde pe comutator care indica deschiderea completa a polilor care permit intretinerea in aval Acest produs este in conformitate cu standardul EN/IEC 61008-1. Capacitatea nominala de rupere si de efectuare a scurtcircuitului (Im/UI) este de 1500 A. Curentul de scurtcircuit conditionat (Inc/UI) este de 10kA. Are o anduranta electrica de pana la 15000 de cicluri si o anduranta mecanica de pana la 20000 de cicluri. Tensiunea operationala a UE este de la 380 V c.a. la 415 V c.a. Tensiunea nominala de izolare Ui este de 500VAC. Tensiunea nominala Uimp de rezistare a impulsului este de 6 kV. Frecventa este de 50Hz sau 60Hz. Este montat pe sina DIN. Latimea in gauri de 9mm este de 8. Culoarea produsului este alb (RAL9003). Dimensiunile sunt (W) 72mm x (H) 91mm x (D) 73.5mm. Greutatea este de 0,37 kg. In conformitate cu standardul IEC 60529, gradul de protectie este IP20 si IP40 in carcasa. Temperatura de functionare este de la -5°C la 60°C. Temperatura de depozitare este de la -40°C la 85°C.
Documente
Specificatii
| Electrical | |
| Rated current | 25 A |
| Rated voltage | 415 V |
| Voltage type | AC |
| Short-circuit breaking capacity (Icw) | - |
| Rated insulation voltage Ui | 500 V |
| Surge current capacity | 0.25 kA |
| Rated fault current | 0.03 A |
| Number of poles | 4 |
| Rated impulse withstand voltage Uimp | 6 kV |
| Leakage current type | AC |
| Model/type | |
| Short-time delayed tripping | No |
| With interlocking device | No |
| Measurements | |
| Built-in depth | 44 mm |
| Width in number of modular spacings | 4 |
| Protection | |
| Explosion-proof | No |
| Selective protection | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Other | |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Pollution degree | 3 |
| Mounting/installation | |
| Mounting method | DIN rail |
| Connection | |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1 mm² |
| Operating conditions | |
| Ambient temperature during operating | -5 °C |
| Options | |
| Additional equipment possible | Yes |
| Package 1 | |
| volume | 637,5 cm3 |
| weight | 358 g |
| length | 10 cm |
| width | 7,5 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480089060 |
| Package 2 | |
| volume | 36000 cm3 |
| weight | 10,226 kg |
| length | 40 cm |
| width | 30 cm |
| qmax | 27 |
| qmin | 27 |
| um | CT |
| gtin | 43606480089068 |