Descriere
Insertie Buton dublu 1P cu Lumina de Localizare, 10 A, Ac 250 V, fara suruburi
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | - |
| Material | Other |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Other |
| Model/type | |
| With light source | - |
| With lighting | Yes |
| Model | Series push button |
| Imprint | None |
| With signal lamp | No |
| Number of modules (module system) | - |
| Number of rockers | 2 |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Contactless type | - |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Transparent | No |
| Colour | - |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Label space/information surface | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Measurements | |
| Device depth | 37 mm |
| Min. depth of built-in installation box | - |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Electrical | |
| Number of poles | 1 |
| Rated current | 10 A |
| Nominal voltage | 250 V |
| Mounting/installation | |
| Type of fastening | Mounting with claw and screw |
| Mounting method | Surface mounted |
| Connection | |
| Connection type | - |
| Number of contacts as normally open contact | - |
| Number of contacts as change-over contact | - |
| Number of contacts as normally closed contact | - |
| Number of revolving contacts | - |
| Setting/control | |
| Method of operation | Rocker |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Monitoring contact | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Other | |
| Impact strength | - |
| Package 1 | |
| volume | 199,728 cm3 |
| weight | 68 g |
| length | 7,3 cm |
| width | 7,2 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480307102 |
| Package 2 | |
| volume | 4745,82 cm3 |
| weight | 800 g |
| length | 27,6 cm |
| width | 18,1 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606480307109 |
| Package 3 | |
| volume | 24500,88 cm3 |
| weight | 3,564 kg |
| length | 40,5 cm |
| width | 30,4 cm |
| qmax | 40 |
| qmin | 40 |
| um | CT |
| gtin | 43606480307100 |