Descriere
Merten System M/System D, Insert intrerupator cap scara cu cheie, 10A
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | Untreated |
| Surface finishing | - |
| Material | - |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | - |
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | Yes |
| Type of fastening | Mounting with claw and screw |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Measurements | |
| Built-in depth | 25 mm |
| Device depth | 40 mm |
| Min. depth of built-in installation box | 60 mm |
| Device width | 72 mm |
| Device height | 72 mm |
| Model/type | |
| Washing machine switch | No |
| Lighting | No |
| Type of lighting | - |
| Number of modules (module system) | 0 |
| Heating switch | - |
| Number of rockers | 0 |
| Label space/information surface | No |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Colour | - |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Push button switch | No |
| Anti-bacterial treatment | - |
| Electrical | |
| Switching current for fluorescent lamps | - |
| Rated current | 10 A |
| Nominal voltage | 250 V |
| Other | |
| Wiring system | Two-way switch |
| Impact strength | - |
| Function lighting | - |
| Connection | |
| Connection type | Screwed terminal |
| Setting/control | |
| Method of operation | Key |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Monitoring contact | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 329,232 cm3 |
| weight | 98 g |
| length | 7,6 cm |
| width | 7,6 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 4011281579358 |
| Package 2 | |
| volume | 25104,42 cm3 |
| weight | 5,198 kg |
| length | 40,9 cm |
| width | 31 cm |
| qmax | 50 |
| qmin | 50 |
| um | CT |
| gtin | 24011281579352 |