Descriere
Intrerupator Bipolar, Incastrat, 10 Ax, 250 V C.A., fara suruburi
Documente
Specificatii
| Material | |
| Surface protection | - |
| Surface finishing | - |
| Material | Other |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | - |
| Mounting/installation | |
| With mounting plate | Yes |
| Type of fastening | Mounting with claw and screw |
| Mounting method | Flush-mounted |
| Measurements | |
| Built-in depth | 28 mm |
| Device depth | 37 mm |
| Min. depth of built-in installation box | 40 mm |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Model/type | |
| Washing machine switch | No |
| Lighting | No |
| Type of lighting | - |
| Number of modules (module system) | - |
| Heating switch | No |
| Number of rockers | 2 |
| Label space/information surface | No |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Protection | |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour | |
| RAL-number (similar) | - |
| Colour | - |
| Options | |
| IFTTT support available | No |
| Push button switch | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Electrical | |
| Switching current for fluorescent lamps | 10 AX |
| Rated current | 10 A |
| Nominal voltage | 250 V |
| Other | |
| Wiring system | Series switch |
| Impact strength | - |
| Function lighting | - |
| Connection | |
| Connection type | Push-in clamp |
| Setting/control | |
| Method of operation | Rocker/button |
| Communication | |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Monitoring contact | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Package 1 | |
| volume | 178,92 cm3 |
| weight | 58 g |
| length | 7,2 cm |
| width | 7,1 cm |
| qmax | 1 |
| qmin | 1 |
| um | C62 |
| gtin | 3606480306921 |
| Package 2 | |
| volume | 4737,46 cm3 |
| weight | 706 g |
| length | 27,4 cm |
| width | 18,2 cm |
| qmax | 10 |
| qmin | 10 |
| um | BX |
| gtin | 13606480306928 |
| Package 3 | |
| volume | 42288,555 cm3 |
| weight | 4,684 kg |
| length | 40,9 cm |
| width | 33,9 cm |
| qmax | 60 |
| qmin | 60 |
| um | CT |
| gtin | 43606480306929 |
| Package 4 | |
| weight | 124 kg |
| length | 120 cm |
| width | 80 cm |
| qmax | 1440 |
| qmin | 1440 |
| um | PF |